Опубліковано проект Закону «Про систему громадського здоров’я»
25.06.2018
МОЗ України оприлюднило для громадського обговорення проект Закону «Про систему громадського здоров’я». Відповідно до інформації прес-служби міністерства законопроект є наступним етапом системних змін, які МОЗ України запроваджує у сфері охорони здоров’я. Мета закону – збереження здоров’я, запобігання хворобам та збільшення тривалості життя українців.
Законопроект покликаний створити єдину систему профілактичної медицини. Пріоритетом розвитку такої системи є принцип, при якому інтереси здоров'я мають враховуватися в усіх сферах державної політики. Це відбуватиметься завдяки ефективній співпраці з усіма центральними органами виконавчої влади, в тому числі завдяки обміну інформацією про фактори, що впливають на стан здоров'я населення. Документ визначає засади, напрями, завдання, механізми і строки розбудови системи громадського здоров'я для формування та реалізації ефективної державної політики зі збереження та зміцнення здоров'я населення, збільшення тривалості та покращення якості життя, попередження захворювань, продовження активного, працездатного віку та заохочення до здорового способу життя. Це стане можливим завдяки об'єднанню зусиль усього суспільства.
Основні зміни, що має забезпечити прийняття Закону «Про систему громадського здоров’я»:
Міністерство заявляє, що прийняття законопроекту є одним із чинників повноцінного функціонування системи громадського здоров’я України. Законопроект передбачає внесення змін до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та ще до 41 законодавчого акту, що регулюють діяльність колишньої санітарно-епідеміологічної служби.
Цим проектом також передбачено внесення змін у Закон України «Про лікарські засоби», зокрема, статтю 9 буде доповнено новим абзацом такого змісту:
«Заявником (власником реєстраційного посвідчення) для здійснення процедури державної реєстрації лікарського засобу, який входить до переліку засобів профілактики загрози епідемії інфекційної хвороби та отруєнь може виступати центральний орган виконавчої влади України, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я. За такою процедурою може бути зареєстрований лікарський засіб, який зареєстрований компетентним органом Сполучених Штатів Америки, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, лікарський засіб, що за централізованою процедурою зареєстрований компетентним органом Європейського Союзу, для застосування на території цих країн чи держав - членів Європейського Союзу. За цією процедурою до заяви про державну реєстрацію лікарського засобу додаються лише матеріали щодо методів контролю якості лікарського засобу; матеріали реєстраційного досьє; зразки упаковки лікарського засобу з маркуванням, викладеним мовою для маркування лікарських засобів відповідно до вимог цього Закону, інструкції про застосування лікарського засобу, викладеної мовою відповідно до вимог цього Закону».
Ознайомитися з документом, пояснювальною запискою та порівняльною таблицею до нього можна на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров'я України за посиланням http://moz.gov.ua/article/public-discussions/proekt-zakonu-ukraini-pro-sistemu-gromadskogo-zdorovja
За матеріалами МОЗ України.
Інші новини