ДП УФІЯ взяло участь у семінарі «Індія – глобальна сила у фармацевтиці. Надійний партнер для України»

18.12.2017

ДП УФІЯ взяло участь у семінарі «Індія – глобальна сила у фармацевтиці. Надійний партнер для України»

12 грудня директор ДП УФІЯ Олена Кричевська на запрошення Його Високоповажності Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Індія в Україні пана Маноджа Кумара Бхарті взяла участь у бізнес семінарі «Індія – глобальна сила у фармацевтиці. Надійний партнер для України».

Мета семінару – обмін комерційними можливостями, статистикою та послугами, доступними в фармацевтичній та хімічній галузях з акцентом на імпорт та інвестиції, а також висвітлення потенціалу індійської фармацевтичної галузі для України та світу в цілому.

Захід було організовано Посольством Республіки Індія в Україні за сприяння Асоціації індійських фармацевтичних виробників. У заході, також, взяли участь Голова Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками Наталія Гудзь та представники провідних індійських фармацевтичних компаній-виробників лікарських засобів, які вже багато років успішно працюють на українському фармацевтичному ринку.

Захід розпочався з виступів Й.В. Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Індія в Україні п. Маноджа Кумара Бхарті, заступника Міністра охорони здоров’я України Романа Ілика та Голови Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками Наталії Гудзь.

На семінарі відзначалося, що більшість індійських виробників ліків, які ось уже 14 років інспектуються українським профільним регуляторним органом, – це сучасні розвинені підприємства, які впроваджують систему управління якості в усі свої процеси і у кінцевих продукт – готовий лікарський засіб.

«Серйозність намірів фармацевтичного виробника визначається коштами, вкладеними у наукові розробки, розвиток та матеріальне забезпечення його дослідних лабораторій, підготовку компетентного персоналу. І ми знаємо приклади – це такі всесвітньовідомі компанії як «Гетера», «Доктор Реддіс», «Сан Фармасьютикалс», «Ранбаксі» тощо. Тут присутня і багаторічна школа, і глибокі сімейні традиції» – зазначила Голова Держлікслужби.

Підсумовуючи свій виступ Наталія Гудзь зауважила, що «головним елементом у фармацевтичному виробництві є активний фармацевтичний інгредієнт (АФІ) – речовина, яка і справляє основний лікувальний ефект у готовому лікарському засобі. А у виготовленні АФІ Індії немає рівних у світі і українські фармацевтичні підприємства є постійними клієнтами індійських виробників АФІ».

У свою чергу, Роман Ілик зазначив, що Індія є основним постачальником фармацевтичної продукції в Україну, підкреслив великий потенціал між двома країнами та висловив велику надію на майбутню співпрацю.

Манодж Кумар Бхарті підкреслив, що фармацевтична індустрія в Індії сьогодні активно розвивається і має великий потенціал у світі. Так, Індія займає 10% світового ринку ліків з обсягом $110 мільярдів. Країна постачає 10% загальносвітової фармацевтичної продукції, 20% загального обсягу непатентованих лікарських засобів, 30% від усього затребуваного обсягу ліків для боротьби з ВІЛ.

Індія посідає третє місце у світі за рівнем виробництва і 14-е  місце в грошовому еквіваленті. У порівнянні із США, витрати на дослідження і розробки складають 12,5%, витрати на клінічні дослідження – 10%, а виробничі витрати – 35%. У 2016 році Індія експортувала в Україну фармацевтичні товари на суму понад 134 мільйони доларів, що становило 28% загального експорту Індії в Україну. Існує також великий потенціал індійських інвестицій у фармацевтичний сектор України. В 2018 році індійська фармацевтична промисловість прагне досягти цільового експорту на суму до 300 мільйонів доларів.

Індія виготовляє ліки всіх терапевтичних категорій: протиінфекційні, ліки для лікування серцево-судинних захворювань, протиракові, для лікування ВІЛ, гінекології, неврології, дерматології, для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту, респіраторних захворювань, анальгетики, ліки для лікування діабету, вітаміни/ мінерали/ харчові добавки, тощо. Фармацевтичну продукцію експортує у більш, ніж 200 країн світу. Основними ринками збуту є США, Росія, Німеччина, Австрія, Великобританія. У Індії розташовано 1400 підприємств, сертифікованих згідно із стандартом WHO-GMP, і 253 підприємств із стандартом EDQM, який є обов`язковим для країн – членів ЄС.

Надзвичайний і Повноважний Посол Індії в Україні Манодж Кумар Бхарті розказав, що стратегія фармацевтичної галузі Індії передбачає до 2020 року перетворити країну на один зі світових центрів фармацевтичних досліджень з повним циклом виробництва лікарських препаратів, а також вивести в першу п`ятірку найбільших фармацевтичних іноваційних центрів.

Наталія Гудзь, голова Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, розказала про деякі індійські підприємства, відзначила високу якість фармацевтичної продукції та запевнила в підтримці та співпраці між українськими та індійськими фармацевтичними виробниками.

Загалом у заході взяло участь 250 почесних гостей, у тому числі доктор Менон, голова Асоціації індійських фармацевтичних виробників (IPMA) та інші члени Асоціації, представники Міністерства охорони здоров`я України, Державного Експертного Центру МОЗ України, Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, представники ПРООН,  компанії «МОРІОН», представники найбільших українських дистриб'юторів «БаДМ, «Оптима», «Вента», засновники компанії KusumPharm, найбільшого індійського виробника та інвестора в Україні.

 

 

Повернутися до списку новин