Парламент скасував держмонополію на виробництво спирту
04.12.2019
Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому президентський законопроект №2300 про скасування з 1 липня 2020 року державної монополії на виробництво спирту.
Відповідний законопроект у вівторок підтримали 284 народних депутати.
За нього проголосували 229 депутатів фракції "Слуга народу", 3 - "Батьківщини", 19 - "Голосу", 14 - депутатської групи "За майбутнє" та 19 позафракційних.
Законопроект №2300 "Про внесення змін до закону "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" передбачає скасування державної монополії на виробництво спирту з 1 липня 2020 року.
Крім того, законопроект надає можливість суб'єктам господарювання незалежно від форми власності виробляти спирт за наявності відповідної ліцензії, а також передбачає повну лібералізацію експорту спирту з України. Передбачено скасування обмежень на будівництво спиртових заводів, приватизацію наявних заводів і запровадження ліцензування виробництва та оптової торгівлі спиртом.
Ліцензію на виробництво спирту видають підприємствам, які мають встановлені цілодобові системи відеоспостереження за виробництвом і відпуском продукції. Відключення систем відеоспостереження є підставою для відмови у видачі ліцензії або її відкликання, зазначається у документі.
Водночас для захисту вітчизняного товаровиробника законопроект передбачає, що імпорт спирту до 1 січня 2022 зможуть здійснювати лише уповноважені Кабінетом Міністрів держпідприємства.
Крім того, законопроект передбачає до 1 липня 2021 року заборону введення в експлуатацію нових об'єктів виробництва спирту та вводить зобов'язання на цей період про збереження робочих місць у розмірі 70% штату на приватизованих підприємствах. Законом встановлюється заборона участі в приватизації та оренді державних підприємств — виробників спирту для резидентів іноземної держави, визнаної державою-окупантом та/або визнаної державою-агресором по відношенню до України згідно із законодавством, та для осіб, які прямо чи опосередковано контролюються резидентами або діють в їх інтересах.
Джерело: interfax.com.ua
Інші новини