В Астрії проведено сесію Комісії ООН з наркотичних засобів

28.03.2018

В Астрії проведено сесію Комісії ООН з наркотичних засобів

Представники Держлікслужби взяли участь у 61-й сесії Комісії ООН з наркотичних засобів у м. Відень 12-16 березня 2018 року. Понад 100 делегацій представляли країни світу та міжнародні організації.  Чергова сесія Комісії надала можливість неупереджено і прагматично обговорити питання щодо глобального прогресу у боротьбі проти відмивання грошей, корупції, незаконного обігу наркотиків та міжнародної злочинності, забезпечення доступу до наркотичних засобів і психотропних речовин у медичних і наукових цілях.

У ході виступів делегацій особлива увага була привернута до  необхідності створення інклюзивних партнерств з метою попередження та боротьби проти зловживання та незаконного обігу наркотиків. Разом з тим, наголошено на необхідності розширення доступу до наркотичних засобів у медичних цілях, піднімалось питання щодо декриміналізації статей, пов’язаних із вживанням наркотиків.

Під час роботи сесії розглянуто заходи з реалізації Політичної декларації та Плану дій щодо налагодження міжнародного співробітництва з метою вироблення комплексної та збалансованої стратегії боротьбизі світовою проблемою наркотиків. Значна увага була приділена координації подальших дій міжнародного співтовариства щодо впровадження результатів спеціальної сесії Генеральної асамблеї ООН із світової проблеми наркотиків (що відбулась у квітні 2016 року у м. Нью-Йорк) та забезпеченню виконання договорів стосовно міжнародного контролю за наркотиками.

Відповідно до порядку денного було розглянуто повідомлення Всесвітньої організації охорони здоров’я стосовно включення речовин до списків Єдиної конвенції про наркотичні засоби 1961 року з поправками, внесеними до неї згідно з протоколом 1972 року.  ВООЗ рекомендовано  внести зміни до переліку речовин, до яких застосовується контроль. Повідомлено, що Уряд України підтримав рекомендацію ВООЗ та надав інформацію, що 4-фторамфетамін, АВ-PINACA, UR-144, трамадол та каннабідіол вже знаходяться під контролем та наразі відповідні відомства розглядають питання щодо включення АВ-CHMINACA, 5F-MDMB-PINACA, етизолима та претабаліну до списку контрольованих речовин.

У рамках 61-ої сесії Комісії з наркотичних засобів відбулася офіційна церемонія презентації Стратегічної рамкової програми Управління ООН з наркотиків та злочинності для країн Східної Європи на 2017–2020 роки. Захід високого рівня зібрав представників Урядів України, Молдови та Білорусі. Постійний представник України у своєму виступі високо оцінив сучасний стан співробітництва України з УНЗ ООН, а також підкреслив важливість запуску Стратегічної рамкової програми УНЗ ООН для країн Східної Європи на 2017–2020 роки, яка надасть можливість і надалі зміцнювати партнерський діалог з організацією, зокрема, в галузі отримання технічної допомоги та реалізації спільних проектів з Україною.

 
Довідково.

(United Nations Commission on Narcotic Drugs) — орган Організації Об'єднаних Націй, утворений за резолюцією Економічної і соціальної ради ООН(ЕКОСОР) 16.ІІ.1946. До Комісії входять держави — члени ООН, які представляють різні географічні регіони та основні правові системи світу. Україна — член Комісії з 1994 року.
Повноваження Комісії визначені у Статуті ООН, ст. 5 і 8 Єдиної конвенції про наркотичні засоби 1961 та в ст. 17 Конвенції про психотропні речовини 1971. Так, відповідно до ст. 8 Єдиної конвенції 1961 Комісія має право: а) вносити зміни до всіх Списків наркот. засобів; б) звертати увагу Міжнародного комітету по контролю над наркотиками на обставини, що можуть мати відношення до його компетенції; в) давати рекомендації щодо реалізації цілей і постанов Єдиної конвенції 1961, включаючи програми наук, досліджень та обмін інформацією; г) звертати увагу держав, які не є учасниками Єдиної конвенції 1961, на постанови та рекомендації, які приймає Комісія на підставі даної конвенції, з тим щоб вони розглянули питання про вжиття відповідних заходів.

 

Матеріал з сайту Держлікслужби.

 

Повернутися до списку новин